Akademia języka chińskiego WUSHI

Nauka chińskiego dla dzieci
8 Feb 2017

Nauka chińskiego dla dzieci – sposobem na lukratywną posadę w dorosłym życiu

/
Posted By
/
Comments0

Nauka chińskiego dla dzieci z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników. Jeszcze do niedawna postrzegana jako fanaberia nadgorliwych rodziców, dziś rozpatrywana w kategoriach edukacyjno-rozwojowych. Wielu dorosłych zdobycie tej umiejętności analizuje jako potencjalną korzyść na rynku pracy i dodatkową wartość umieszczoną w CV. Nauka języka ma bowiem nieprawdopodobny wpływ na rozwój malucha. I nie chodzi bynajmniej o swobodne operowanie nowymi słówkami, ale również posługiwanie się symbolami czy znaczeniami.

Oferta szkół językowych i przedszkoli

Nauka chińskiego dla dzieci jest szczególnie popularna wśród zamożniejszych osób, którzy zapisują swoje pociechy na prywatne lekcje, zdając sobie sprawę, że znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach szalenie niezbędnym czynnikiem warunkującym otrzymanie dobrej pracy. To zjawisko jest najbardziej zauważalne w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie powstaje coraz więcej szkół oraz obiektów zajmujących się tłumaczeniem chińskich znaków i symboli. Jak wynika z danych, w samej stolicy jest ich ponad 30! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu rodziców, już niektóre przedszkola publiczne poszerzyły zakres swojej działalności edukacyjnej o naukę chińskiego dla dzieci. Zaletą szkół językowych jest nie tylko oswojenie maluszków z brzmieniem innego języka, ale również zainteresowanie obcą kulturą.

Najtrudniejszy język świata

Wielu dorosłych postanawiając sobie, że podejmie naukę chińskiego, rzadko opanowuje tą sztukę do końca. Wszystko dlatego, że jest najtrudniejszym językiem na świecie. W niczym nie przypomina tych europejskich. W czym zatem tkwi szkopuł? Po pierwsze – w nauce znaków – jest ich bowiem ponad 50 tysięcy. Co ciekawe, wszystkich nie przyswoili sobie nawet Chińczycy. Ponadto, utrudnieniem jest również wymowa. W chińskim są tony.

Czy zatem warto?

Skoro zatem jest to tak trudny język, czy warto zaprzątać nim głowy maluchów, które na dobrą sprawę nie posiadły umiejętności prawidłowego posługiwania się mową ojczystą? Oczywiście, że tak! Nauka chińskiego dla dzieci odbywa się poprzez zabawę oraz kontekst sytuacyjny, dzięki czemu uczą się skojarzeń, a przez to łatwiej przyswajają nowe słowa. Swobodnie powtarzają wyrazy, z radością rysują znaki, tym samym w sposób naturalny zapoznają się z kulturą. Jak zatem widać, nauka języka w tym wieku stanowi doskonały start do dalszej, już właściwej nauki, kontynuowanej w dorosłym życiu.

Współcześnie umiejętność posługiwania się językiem obcym jest czymś niezbędnym. I to na wielu różnorodnych stanowiskach. Jeśli zatem przyjrzymy się otaczającej rzeczywistości, szybko przekonamy się, że im bardziej niszowy język nie stanowi dla nas problemu, tym o lepszą posadę możemy się ubiegać. Praca w największych firmach zajmujących się motoryzacją, elektroniką czy branżą IT będzie stała otworem. A wszystko to dzięki nauce chińskiego, która swoje początki rozpoczyna już w dzieciństwie.